top of page

FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Przedstawiciele i trenerzy klubu AS Kolbudy odbyli wizytę i staż w klubie FC Schalke 04 Gelsenkirchen. Podczas stażu mieliśmy okazję zapoznać się z procesem funkcjonowania klubu i szkolenia dzieci i młodzieży. Podczas wizyty w klubie odbyliśmy między innymi spotkania z Marco Fladrich (osobą odpowiedzialna za szkółki piłkarskie i umiędzynarodowienie FC Schlake 04 oraz z Marcel Pomplun i Sam Farokhi (koordynującymi szkolenie najmłodszych) grup trenujących w FC Schalke 04.

Podczas stażu mieliśmy okazję zapoznać się z treningami drużyn młodzieżowych, pierwszego zespołu oraz uczestniczyć w tygodniowym cyklu treningowym zespołu U-23 FC Schalke 04, który pełni funkcję zespołu rezerw i występuje w IV Lidze (Regionalliga).

Wychowankami FC Schalke 04 są między innymi: Manuel Neuer, Mesut Ozil, Joal Matip, Benedikt Howedes, Leroy Sane, Julien Draxler, Sead Kolasinac, Ralf Fahrmann, Kerim Calhanoglu

Wizyta i staż odbył się między innymi dzięki pomocy Tomasza Wałdocha, byłego wieloletniego kapitana FC Schalke 04 i Reprezentacji Polski, który oprowadził nas po klubie i zapoznał ze szczegółami jego funkcjonowania.

bottom of page